AKADEMIA RODZICA

Konferencję Eddie’s Garden otworzy Akademia Rodzica – pierwsze w naszym kraju wydarzenie dedykowane rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym, którzy dbają o rozwój językowy swojej pociechy oraz tym, którzy zastanawiają się czy język obcy jest już dziecku na pewno potrzebny w wieku trzech czy pięciu lat? 3 wykłady przeprowadzone przez ekspertów związanych z nauczaniem dzieci – już 8 kwietnia 2017 w Warszawie. W tym samym czasie na dzieci będą czekać kreatywne przystanki,animacje i wspaniała zabawa językowa. Dla rodziców, którzy chcieliby wziąć udział w wydarzeniu, ale nie są w stanie dojechać do Warszawy mamy niespodziankę – wykłady będą transmitowane na żywo w Internecie.

 

TRANSMISJA ONLINE BĘDZIE DOSTĘPNA BEZ KONIECZNOŚCI REJESTRACJI, ZUPEŁNIE ZA DARMO NA FACEBOOKU I YOUTUBE – ZAPRASZAMY!

eddicaly-kwaitki-2017-png

 

PROGRAM AKADEMII RODZICA:

 

DR MARTA KOTARBA: Czy język obcy może zaszkodzić?

Pomimo tego, że nauczanie języka obcego dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym jest powszechne, rodziców nadal nurtują pytania o to, czy naprawdę warto zaczynać tak wcześnie? Czy dzieci, które dopiero uczą się sprawnie komunikować w języku ojczystym doprawdy potrzebują zajęć z języka obcego? W wystąpieniu – uwzględniając najnowszą wiedzę z zakresu psycholingwistyki – przedstawione zostaną korzyści wczesnego nauczania języka obcego. Uwaga zostanie zwrócona na możliwości poznawcze oraz językowo-komunikacyjne małych dzieci w kontekście przyswajania języka obcego.

DR GRZEGORZ ŚPIEWAK: Do czego służy język obcy polskiemu dziecku? 

Gdy się nad tym dobrze zastanowić, można łatwo dojść do wniosku, że np. angielski  w zasadzie nie służy polskiemu dziecku do niczego, skoro swoje codzienne potrzeby może zaspokoić, komunikując się wyłącznie po polsku, do swoich polskich rodziców, rodzeństwa, kolegów czy pani w przedszkolu. Jak zatem przekonać je, że mówienie po angielsku ma dla niego – potencjalnie – głęboki sens?

O tym właśnie jest ta sesja. Pokażę, w jaki sposób język obcy może być dla Państwa dziecka jedynym w swoim rodzaju super kodem – językiem do zadań specjalnych, do natychmiastowego wykorzystania z mamą i tatą. Będzie o budowaniu motywacji do nauki języka, ale zupełnie inaczej niż zwykle. Wszystkie rozwiązania sprawdzone w praktyce – serdecznie zapraszam!

OLA KOMADA: Nie pracuj z dzieckiem w domu! 

Większość z nas, rodziców, pracuje czterdzieści godzin w tygodniu, a czasami nawet więcej. Dlatego zapisując dziecko na kurs językowy, ostatnia rzecz o jakiej marzymy to zdaje się „praca” w domu z własnym dzieckiem, prawda? A jednak specjaliści pokazują, że jakikolwiek przejaw zainteresowania rodzica kursem językowym swojej pociechy przynosi bardzo pozytywne efekty. Co zatem ma począć biedny zapracowany rodzic, chcący dla swojego dziecka jak najlepiej? Podczas sesji postaram się zasugerować kilka odpowiedzi, podzielę się moimi doświadczeniami, jako lektorki, ale przede wszystkim jako MATKI, która od lat poszukuje złotego środka.

Opłata za udział w Akademii Rodzica na żywo w Warszawie w Hotelu Boss wynosi 49 zł za osobę.

Dzieci – wstęp gratis + upominek + świetna zabawa podczas, gdy rodzice będą brali udział w Akademii Rodzica.

 

 Miejsce:

Centrum Konferencyjno – Szkoleniowe BOSS, ul. Żwanowiecka 20, Warszawa 

 

Zarejestruj się już dziś!

Rejestracja Dla Rodziców

PARTNERZY KONFERENCJI